Навчально-науковий інститут післядипломної освіти

Буковинський державний медичний університет

Про Навчально-науковий інститут післядипломної освіти

Післядипломна освіта забезпечує засади безперервного навчання лікарів, спрямованого на підготовку та перепідготовку фахівців, подальше підвищення їх кваліфікації, удосконалення професійної майстерності, необхідних лікарю в сучасних умовах високої конкуренції.

Знаменною подією стало розпорядження Міністерства охорони здоров’я України від 26 грудня 2002 р. про створення в нашому закладі факультету післядипломної освіти як структурного підрозділу, на підставі якого 8 січня 2003 р. було засновано факультет післядипломної освіти (наказ № 01-о "Про створення на базі відділення інтернатури факультету післядипломної освіти" від 08.01.2003 р.), що дало можливість випускникам університету отримувати спеціалізацію та підвищувати кваліфікацію у стінах рідної Alma Mater.

З 1 січня 2017 року факультет післядипломної освіти було реорганізовано, а на його базі створено Навчально-науковий інститут післядипломної освіти (ННІПО) (наказ №13-о від 22.12.2016 р. "Про створення на базі факультету післядипломної освіти навчально-наукового інституту післядипломної освіти").

З 06 лютого 2009 р. факультет, а зараз ННІПО, очолює д.мед.н., професор Пашковський Валерій Мелетійович, завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка.

На момент створення до факультету післядипломної освіти входили 3 кафедри: сімейної медицини, кардіології та функціональної діагностики, акушерства, гінекології та перинатології.

На даний час до складу ННІПО входять 6 кафедр:

  1. Анестезіології та реаніматології
  2. Внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини
  3. Дерматовенерології
  4. Нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім.С.М.Савенка
  5. Онкології та радіології
  6. Сімейної медицини.

Крім того, післядипломна освіта у Вищому державному навчальному закладі України "Буковинський державний медичний університет" (БДМУ) здійснюється на 25 кафедрах медичних, фармацевтичного і стоматологічного факультетів. Заочними базами інтернатури є 40 базових лікувальних закладів (10 обласних у м.Чернівці, 8 міських у м. Чернівці, 11 багатопрофільних ЦРЛ, 11 центрів ПМСД) та 14 аптечних закладів. До навчального процесу в інтернатурі залучено 111 найбільш досвідчених викладачів (зокрема 35 професорів, 70 доцентів, 6 кандидатів медичних наук з великим педагогічним і лікарським досвідом роботи).

У 2015-2016 н.р. первинна спеціалізація в інтернатурі здійснювалася за 23 базовими спеціальностями напряму «Медицина» та 2 базовими спеціальностями напряму «Фармація». В університеті навчалося 637 інтернів, з них 496 – на умовах угоди та 141 – за рахунок державного бюджету. Кількість інтернів, що навчалися в магістратурі – 28.

Відповідно до рішення ДАК від 27.06.2013 р., протокол № 105, ліцензований обсяг підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) за базовими спеціальностями у БДМУ становить 2500 осіб на рік.

Університет дієво співпрацює з Департаментом охорони здоров’я ОДА та лікувально-профілактичними закладами області:

- щорічно встановлюються потреби першочерговості навчання на циклах тематичного вдосконалення, стажування та передатестаційних циклах;

- визначаються основні напрямки тематичного вдосконалення лікарів, зокрема, що стосуються найбільш поширених та прогностично небезпечних захворювань в області.

Перспективи розвитку факультету на 2016-2017 навчальний рік:

1. Залучення лікарів-слухачів сусідніх областей до навчання на передатестаційних циклах та циклах тематичного удосконалення.

2. Впровадження нового передатестаційного циклу зі спеціальності "ортопедична стоматологія" на базі кафедри ортопедичної стоматології.

3. Впровадження нових циклів тематичного удосконалення на базі кафедр фармації; терапевтичної стоматології; хірургічної та дитячої стоматології; фтизіатрії та пульмонології (по два цикли ТУ); сімейної медицини та ортопедичної стоматології (по одному циклу ТУ).

4. Проведення на всіх кафедрах циклів тематичного удосконалення з елементами дистанційної освіти.

Отже, пріоритетним напрямком у плануванні та реалізації навчального процесу на факультеті післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету є задоволення індивідуальних потреб лікарів у особистісному та професійному зростанні, а також забезпечення потреб держави в кваліфікованих медичних кадрах високого рівня професіоналізму, здатних компетентно і відповідально виконувати посадові функції, впроваджувати у практику новітні технології, сприяти подальшому розвитку охорони здоров’я. 

Повернутися в початок